Сред писмата във фейсбук групата на МБАЛ „Хаджи Димитър“ – Сливен получихме критичен сигнал от Василенка Маринова.
В него е изказано недоволство от струпване на хора, образуване на опашки и голямо чакане пред някои кабинети. Авторката е възмутена от предимството на служители в здравното заведение при лабораторни изследвания.
На госпожа Василенка Маринова отговорихме лично.
Поради предполагаем обществен интерес към темата, предлагаме позицията на ръководството пред по-широка аудитория:
„Здравейте, госпожо Маринова.
Отнасяме се с уважение и разбиране към Вашето раздразнение от струпването на хора и чакането пред кабинети в болницата ни.
Обяснимо е предварителното психическо напрежение, с което пациентите търсят лекар.
Така е в почти всички здравни заведения, предпочитани от много пациенти.
Обсъдихме Вашия критичен сигнал и отново обърнахме внимание на целия екип към вътрешната дисциплина и внимателното отношение към посетителите.
Правило е в двете регистратури на МБАЛ „Хаджи Димитър“ да се записват часове за прием. Единични са случаите на кабинети без запазен ред и това е допуснато по целесъобразност.
За предимството на хора от персонала в лабораторията за кръвни изследвания Ви молим да проявите толерантност.
И нашите служители могат да имат проблеми със здравето и нужда от лечение. Ако се наредят на опашката до Вас и до всички останали пациенти и чакат по общия ред, през това време пред техните работни места ще се образуват опашки от недоволни като Вас пациенти. Тогава ще има други изнервени чакащи и нови жалби.
Редките и регламентирани случаи на предимство единствено за служители на болницата са в помощ за навременното и качествено обслужване на пациентите.
Уверяваме Ви, че всеки ден се стараем за оптимална организация на прегледите, консултациите, приема и лечението на нашите пациенти.
Имаме удовлетворението, че все повече хора се доверяват за здравето си на МБАЛ „Хаджи Димитър“ – Сливен.
Напомняме, че уважението, търпението и добрият тон между лекуващи и пациенти са двустранни прояви“.

